KayDollarz
KayDollarz KayDollarz
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

If gas costs $4.55 per gallon, how many whole gallons of gas could you buy with $12.00? (Make sure to answer with a whole number.)

Respuesta :

esaiasdejesusp73plq
esaiasdejesusp73plq esaiasdejesusp73plq
  • 13-05-2020
7 dollars using the Rise over run
Answer Link
YackSmack
YackSmack YackSmack
  • 01-02-2021

Answer:

g

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

are volcanoes appart of plate tectonics
The ability to allow political parties to have a strong voice in national politics is an attribute of ?
how many years is a light year
The main purpose of a time line is to show the
Which question should readers ask before reading the "More than Flavorful" section?
alternative between running snd walking
The original population of brown spotted deer declined drastically after their forest habitat was flooded. After frantic efforts over three decades by the fores
what does "bunged to the eyes with rust and penicillin" mean from the poem Unlucky boat by George Mackay Brown
Which is one characteristic of iambic pentameter, which is used in "Sonnet 29”? \
What was a root cause of the Containment Policy?