malieadouglas60 malieadouglas60
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

Block cheese (Hint: 16 ounces = 1 pound) $3.99 per pound = $______ per ounce Question options: a) 2.00 b) 0.25 c) 0.50

Respuesta :

oogaboogey
oogaboogey oogaboogey
  • 06-12-2020

Answer:

B) 0.25 per ounce

Step-by-step explanation:

i hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

Education Persuasion Assignment Pretend that you are a Roman teenager. What is something that you'd like to ask your parents for, but you think they'll need som
What is the circumference of a circle? Your answer: The width of a circle The distance around a circle The space inside of a circle
Calculate the number of grams of sulfur in 4.52 mol of sulfur.
Help me please I need help!
How did Islam affect northern and eastern Africa? Use at least two examples from your reading. whoever gets asnwer clearly and correct gets:thanks,rating 5.and
Marks's dad drove 123 miles in 2 hours. At that rate, how many miles would he drive in 5 hours?
If the area of a rectangle is (15x^2 - 16x - 15) square feet, and its length is (3x - 5) feet, find its width.
At a school, 40% of the sixth-grade students said that hip-hop is their favorite kind of music. Only 5% liked Baby Shark the best. 100 sixth-grade students pref
I need Help!!!! Fast!!
1/2(4y + 18) + 2 simplified