Riyahhussain123 Riyahhussain123
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

I REALLY need an answer quick and give the working out too

I REALLY need an answer quick and give the working out too class=

Respuesta :

ujalakhan18
ujalakhan18 ujalakhan18
  • 13-05-2020

Answer:

By considering price per gram, both jars are at Best value for money

Step-by-step explanation:

In the attached file

Ver imagen ujalakhan18
Answer Link

Otras preguntas

What is represented by the bright pink lines on this map? A. Great Rift Valley B. Qatar Depression C. East African Lake District D. Serengeti Plain
Evaluate f(x) = -4x - 5 for x = -1. A. -9 B. -1 C. 1 D. 4
Which of the following pieces of equipment is directly used to make measurements? a. fume hood b. eye wash station c. bunsen burner d. balance
what is 3/18 written in simplest form explain how you found you answer
Consider the function represented by the equation 6q = 3s - 9. Write the equation in function notation, where q is the independent variable.
What is the least common multiple of 9 and 12
Which of William Penn's three purposes for his "holy experiment" (religious toleration, a liberal government, and personal profit) would prove to be the most di
"The Destructors," Part 1 The most likely reason the boys refer to Mr. Thomas as "Old Misery" is because A) his posture is stooped and misshapen. B) he i
Solve x = 0.6x + 384
Shane likes to get all of his studying done at once. One time he studied for almost four hours straight. Sometimes, though, he finds that he can't remember ever