fannybannna
fannybannna fannybannna
  • 12-05-2020
  • Mathematics
contestada

help me pwease and thank you UwU

help me pwease and thank you UwU class=

Respuesta :

trasynn2002
trasynn2002 trasynn2002
  • 13-05-2020

Answer:

1 is false and 2 is true

Step-by-step explanation:

mark as brainliest!

Answer Link

Otras preguntas

What does prospero mean by "twelve year since , thy father was the duke of milan
What is the value of a? a–2=3+6a/3
how do i graph y–4= 1 3 (x–3)
Theo buys 5packages of paper there are 500 sheets of paper in each packege how many sheets of paper does theo buy
what is a TV and explain it ??
if serena invested the 2500 in the cd that she yields at 4% interest, what will the cdbe worthafte 2 years?
Compute the selling price of a sports drink that has a cost of $1.25 per item. The store needs to generate a profit of $0.50 per item.
please show your work at the grocery store you buy a carton of milk for $1.25 a loaf of bread for $0.35 and a box of cereal for $3.75 use mental math to find
what does worsening neck pain mean?
Triangle QRS has been translated to create triangle Q'R'S'. RS = R'S' = 2 units, angles S and S' are both 28 degrees, and angles R and R' are both 32 degrees.