emilykent emilykent
  • 11-05-2020
  • Mathematics
contestada

Rob bought 12 cucumbrrd for 17.28 what is the cost of 1 cucumber

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 11-05-2020

Answer:

Each cucumber costs 1.44

Step-by-step explanation:

Take the cost of the cucumbers and divide by the number of cucumbers

17.28/12

1.44

Each cucumber costs 1.44

Answer Link

Otras preguntas

I need help please with 34 and 36
john lewis what did he do that showed guts or courage
Examine this painting which depicts the scene from the first half of Antigone in which Antigone comes upon her brother Polyneices. How does the picture add dept
find value of x if LN = 3x + 5 and MP = 9x - 10 and find length of each diagonal
Please complete numbers 3 and 4 using the correct usage of tu and vous
Which represents the best interpretation of this verse by John Keats? Excerpt from “Ode to a Nightingale” By John Keats Thou wast not
Maria drove to the store, did some shopping, and then came home. During Maria's trip, when was her displacement equal to zero? A) 0 hours B) It was never zero.
Excess weight gain during pregnancy can increase the mother's risk for
How many calories should a 11 year old eat to lose weight?
The Coates family expects their pet golden retriever to have puppies any day now. A newspaper ad is placed by Mr. Coates, in preparation to sell the puppies. Ca