vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

From the perspective of _______ theory, people are expected to commit crime and delinquency unless they are prevented from doing so.
A ________________ in a transverse wave corresponds to a compression in a longitudinal wave
Phytoremediation is the use of plant growth to purify pollutants from soil, water, or air. Suppose that a crop of brake ferns can remove 151515 milligrams (\tex
One of the ways music is used in ___________________ is _____________________________________. What connects _________________________________(this music) to __
The policy of dollar diplomacy was used to justify several interventions by the U.S. military in Latin America. These events made it clear that the United State
What is the bruising of brain tissue as the result of a head injury?
Kimmie seldom attends her child's sporting events and she feels that children should learn how to care for themselves at an early age without adults needing to
If you double your driving speed what happens to your stopping distance
The guarantee against double jeopardy protects a person from being tried a. for more than one crime committed at any one time. b. twice for the same crime. c. f
Fertility begins to increase in a women in her 30s true or false