kathytwilight1135
kathytwilight1135 kathytwilight1135
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Rachel bought 8 pounds of granola at $3.10 a pound for a hiking trip. How much did she spend altogether?

Respuesta :

lovelilly23470aj lovelilly23470aj
  • 04-05-2020

8 x 3.10 = 24.80

She spent $24.80 all together

Answer Link

Otras preguntas

what is the missing step in the given proof?A. < PQC and B. For parallel lines cut by a transversal, corresponding angles are congruent, so C. D. For paralle
A sentences with school objects?
Solve the systems of equations 2y+7x=-5, 5y-7x=12
Solar energy is utilized to convert inorganic carbon, in the form of carbon dioxide, into organic carbon compounds, such as glucose. This is part of the carbon
What is the answer to p2+14p-38=0
What is the slope of the line that passes through the points (2, 1)(2,1) and (17, -17) ?(17,−17)? Write your answer in simplest form.
Select all that apply. The study of history is important because it _____. helps people see connections between past, present, and future helps people learn
how many solutions does the equation -4y + 4y + 2=2
Which sentence uses correct parallel structure? A. During the weekdays, Enriquez enjoys cooking, the park, and to read before he goes to bed. B. When Jonas goes
There are 40 girls and 32 boys who want to participate in 6th grade intramurals. If each team must have the same number of girls and the same number of boys, wh