emar3391
emar3391 emar3391
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Q4:
A box of 3 tube lights costs $3.72. What is the cost per tube light?

Respuesta :

alexfeldman09 alexfeldman09
  • 01-05-2020

Answer:

1.24

Step-by-step explanation:

divide 3.72 by 3

Answer Link
skylar06hillier
skylar06hillier skylar06hillier
  • 01-05-2020

Answer:

$1.24

Step-by-step explanation

$3.72 divided by 3= 1.24

Answer Link

Otras preguntas

Given the two expressions shown below: A. square root of 64 plus square root of 5 B. square root of 64 plus square root of 4 Which statement best describes the
Traditional memory research tends to be more focused on the _____ of memory and less focused on ____, while the opposite is true of autobiographical memory rese
how do you use direct object pro unions in spanish?
write each number in standard form. two and six hundred thousandths
Use the given diagram to answer the question which line is the intersection of two of the planes shown
If quadrilateral ABCD rotates 90° counterclockwise about the origin, what are the coordinates of A′ in quadrilateral A′B′C′D′ ? A.) (2, 1) B.) (-2, -1) C.) (-2,
x=1/4w(y+t) solve for y
2/9 + 2/3 = ?? Simplify answer fully
Help this is hard and I will thank you
(x25)-6 (x-3)48 The power of x in the simplified expression is