SheSooSmovee
SheSooSmovee SheSooSmovee
  • 16-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jill bought 8 pounds of blueberries for $13.04. How much did
she pay per pound?​

Respuesta :

cmbyn
cmbyn cmbyn
  • 16-04-2020

Answer:

1.63

Step-by-step explanation:

bcuz 13.04 divided by 8 is 1.64

Answer Link

Otras preguntas

divide 42 in the ratio of 4:3
Nonfiction is written strictly to inform or educate. a. True b. False
for and against: 'to help prevent climate change, governments should ban individuals from flying more than once a year'.do you agree or disagree?
Which word best describes the mood of the narrator of the change of the light brigade
Rick bought 3 shirts for 18 dollars each, 2 pairs of socks for 4 dollars, and a pair of slacks for 45 dollars. The sales tax rate is 8.5% .How much did he pay
As the idea of Black Power began to take hold, the SNCC
what is the unit rate for the better deal of 25gallons for $56 or 15 gallons for $32.05
In three to five sentences, explain the connection between sentence fluency and proper use of conventions
What did the Civilian Conservation Corps primarily work on
The formation of the House of Burgesses was based A. on the business practices of the Virginia Company. B. the political rights of the English. C. the shareh