BeniR27 BeniR27
  • 15-04-2020
  • Mathematics
contestada

if 5 pounds of apples cost 12.50 how much does each pound cost?

Respuesta :

ajaksmith0
ajaksmith0 ajaksmith0
  • 17-04-2020

Answer:

$2.5 or $2.50 each pound

Step-by-step explanation:

you're welcome

Answer Link

Otras preguntas

please help me asap i will mark u as brainly! 1. According to Lincoln’s first inaugural speech, what was his top priority (number one goal)? A. Keeping the cou
How are chlorophyll and chloroplasts related, and where are they found?
how to solve it for the answer
If the frequency of the wave is 140 hz, what is the speed of the wave?
ANSWER QUICK!!! ILL MARK AS BRAINLIEST Each of the following was a problem for the US economy as a result of early banks printing their own paper money EXCEPT:
The average atomic mass of all naturally occurring lithium atoms is 6.941 amu. the two isotopes of lithium are lithium-6 and lithium-7. are these isotopes equal
help meh pls Simplify. 2+35x−1−15x A.1+25x B.3−45x C.1−25x D.3+25x
Which of the following illustrates how fossil fuels can be conserved? A. driving more frequently B. developing more coal-burning power plants C. reducing elect
If a newborn baby has central cyanosis with adequate breathing and heart rate, what should first be done?
According to herbert blumer the first stage of a social problem is