jbmartin16 jbmartin16
  • 14-04-2020
  • Mathematics
contestada

If 72 cookies cost $12, how many cookies can you buy for $4?

Respuesta :

bellab004286 bellab004286
  • 14-04-2020

Answer:

24

Step-by-step explanation:

72 divided by 3

Answer Link

Otras preguntas

I need help this question I only need to pick 3
If the points (–2, 2), (–4, 4), (2, –2), and (4, –4) are joined to form a straight line, at what point does the line intersect the y-axis? A. (0, 0) B. (
A test consists of 10 problems and students are told to answer any 4 of these questions. In how many different ways can they choose the 4 questions?
On a floor plan drawn at a scale of 1:100, the area of a rectangular room is 30 c. what is the actual area of the room?
A rectangular yard measuring 41ft by 60ft is bordered (and surrounded) by a fence. Inside, a walk that is 4ft wide goes all the way along the fence. Find the ar
Which of the following political interest groups falls into the organized labor category?
find the area of one segment formed by a square with sides of 6 inches inscribed in a circle (hint: use the ratio of 1:1:square root of 2 to find the radius of
Assume that the sales of a certain appliance dealer are approximated by a linear function. Suppose that sales were $14,500 in 1982 and $65,500 in 1987. Let x =
Read the sentence. first thing in the morning, heather takes her dog for a walk. what verb tense is used in this sentence? present present emphatic present prog
Do you think there should be more states?