HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

Tell whether this statement is sometimes, always, or never true. Identify the answer with a sketch. If B is a point between A and C, then AB+BC=AC.
How would you say “the strawberry yogurts” in Spanish?
A compound contains only carbon, hydrogen, and oxygen. Combustion of 10.68 mg of the compound yields 15.83 mg and 5.40 mg . The molar mass of the compound is 17
How might a human muscle protein molecule differ from a cow muscle protein molecule?
In addition to ending segregation in all branches of the military, Executive Order 9981 also ended segregation in the hiring policies for the federal government
solve the equation |t+8|=5
1/5 of students chose swimming 3/8 of the students chose tennis all the rest students chose cricket what fraction of students chose cricket
Can you give an example of a dramatic climate change that could occur in the near future?
Solve 2/3=11/x . Round to the nearest tenth. 18.3 16.5 7.3 12.5
If the concentration of dissolved oxygen decreased what might happen to the entire aquatic ecosystem