swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

SOLVE. integration of (1+v^2) /(1-v^3)
8 and 1/5 - 4 and 2/5
a child rides around on a ferries wheel twice can any one tell my what the graph would look like
Simplify using your knowledge of properties. 2(a + 4) + -2a + -8
Deferred by Langston Hughes (excerpt) Maybe now I can have that white enamel stove I dreamed about when we first fell in love eighteen years ago. But you know,
Which choice describes a trapezium? A. a quadrilateral with no pairs of parallel sides B. a quadrilateral with exactly one pair of parallel sides C. a quadri
Explain the relationship between the mass of star and its life span.
Which term describes lines that meet at right angles? A: Adjacent B: Parallel C: Skew D: Perpendicular
A small business employs 6 women and 4 men. The manager randomly selects 3 of them to be on a team. What is the probability that all 3 are women?
# 46 please show your work