first8443 first8443
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 1 pencil for $0.50. How much would a dozen cost you

Respuesta :

alimashhour4
alimashhour4 alimashhour4
  • 02-04-2020

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

1 pencil is 50 cents. 12 pencils cost $6

Answer Link

Otras preguntas

I need help please..​
Comparing two unlike things using “like” or “as” is a(n) _____? simile metaphor idiom alliteration
Mrs. Ibarra wants to create a right triangle for a geometry test. She plans to use 15, 36, and 41 as side lengths. Select the four true statements regarding the
A runner can run 3miles in minutes. At this rate, how many 15miles can he run in 45minutes? 15
Please help asap, 100 points. and brainliest! Here, you will submit your work from the activity "Explore: Plan a Trip." How would you like to travel internatio
PLEASE HELPP I NEED ASAP
1. In an experiment, how can you determine the number of possible results?
(d) Other than the shape and presence of haemoglobin, state one more adaptation of a normal red blood cell. Explain how the adaptation helps the red blood cell
Through Biden's executive orders and regulatory policies, the U.S. economy is transforming from a great world capitalist giant into a subservient capitalist pup
Money demand depends on the price level and the interest rate. the price level but not the interest rate. the interest rate but not the price level. neither