leurisvargas leurisvargas
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

3)
Find the estimated cost of a dozen pencils if 18 dozen pencils cost $42.60.

Respuesta :

kellyd14 kellyd14
  • 10-04-2020

Answer:

$2.37 per dozen

Step-by-step explanation:

$42.50/18=$2.37 per dozen

Answer Link

Otras preguntas

find the slope of the line (-1,9) (9,9)
problems children and women refugees may experience
Using word parts, you could decode this term—“pericardium”—from ms. k’s medical report to mean:
Grass absorbs about _____ of the Sun's energy, while _____ is lost as heat.
Why was the old world able to dominate the new world
write one paragraph about learning how to fly
A dress that sells for 50.00 now has a 10% discount marked on the tag . How much will you save off the regular price of the dress
Explain what over utilisation means
In high school Matt grew from weighing 95 pounds to 162 pounds. What was Matt's change in weight during high school
A number is multiplied by 2, and then the product is added to 9. The result is 49.