soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The sum of two rational numbers will always be O an irrational number. an integer a rational number a whole number.
PLS HELP If a serve hits the net, what happens? Re-do Dead Ball Other teams point Play the ball
paragraph about this greek god eros's/ cupid's myth and legend.
what do you use to write on fa pizarra​
Find the value of x in these Complementary Angles
A person rolls a 7 kg bowling ball down a lane in a bowling alley. The lane is 18 m long. The ball is traveling at 7 m/s when it leaves the person's hand. What
What role does the exposition play? it ends the play it builds the climax it gives the character descriptions it sets up the play
In a class of 40 students, 2 5 of the total number of students like to study English and 3 5 of the total students like to study Mathematics. a) How many studen
solve for surface area formula for cube: SA = 2 (s times s) + (4s) ( H)
Which of these is not a type of muscle tissue? a smooth b. rough C.skeletal D. cardiac