djloloc457 djloloc457
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

Larry spent $34.00 for 12 gallons of gasoline. At the same price per gallon, how many gallons could he buy for $51.00?

Respuesta :

lockdot16
lockdot16 lockdot16
  • 01-04-2020

Answer:

17 Gallons

Step-by-step explanation:

You have to multiply the gallons to the amount.

Please give me brainliest.

Answer Link

Otras preguntas

what are five safety hazards you might find in clients home​
1) A tube of toothpaste holds one hundred and twenty millilitres. What is the capacity of four tubes of toothpaste? 2) A pasta pan holds three litres of water.
PLS HELP ASAP THANKS ILL GIVE BRAINLKEST PLS THANKS PLS ASAP PLS PLS
Which sentence needs a comma? plz- help me with this one-
JUXTAPOSE (Compare and Contrast) Ida B. Wells with another American Hero who is more well known than her. Use your memory and/or the internet to think of this o
what is the upper layer of earth's mantle where convection occur's?????? HELLLPPPP!!!!
PLEASE HELP ME ASAP One week, the ratio of flats sold to houses sold in a town was 3:7. 12 more houses were sold than flats. How many flats were sold? GIVE ME A
What is the northernmost country in the united kingdom.
Name each angle in four ways. Then classify the angle as acute, right, obtuse,or straight.
Christy drove 270 miles in 6 hours at a constant speed. What is the unit rate? Include units.