TikTokStar8888
TikTokStar8888 TikTokStar8888
  • 13-03-2020
  • Mathematics
contestada

Boris pays $3.84 for a bag of 16 tangerines.
Find the unit price in dollars per tangerine.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

fatimnabay4
fatimnabay4 fatimnabay4
  • 13-03-2020
3.84/16 = 0.24 per tangerine
Answer Link

Otras preguntas

What is the value of cos(tan-1(0))? –1 0 1 StartFraction pi Over 2 EndFraction
Present Tense Correct version of verb
evaluate the given algebraic expression ​
how is the formula for hydrogen different from the formula for helium gas​
Find the measure of the indicated angle. 14 ? 29
HELP ME PLZZ I NEED HELP WITH THIS!!
Van Frank Telecommunications has a patent on a cellular transmission process. The company has amortized the $21.60 million cost of the patent on a straight-line
Based on the sources and your knowledge of US history, determine whether wealthy businessmen from the Second Industrial Revolution Era should be remembered more
please help me asap​
Algebra I - Pls help - Brainliest for first answer