kmooreman kmooreman
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Which is better to buy? - A 3lbs. bag of apples for $2.99 or a 5lbs. bag for $4.99?

Respuesta :

josephnicastro624 josephnicastro624
  • 04-03-2020

IS THERE AN OPTION TO SAY THEY ARE EQUAL IF THERE IS THEN THAT IS THE ANSWER :}

Answer Link

Otras preguntas

equivalent ratio for 12/17
What's five ways that John F. Kennedy impacted the USA for the better?
your lunch and your friend steve's lunch cost 19.00. Your lunch was 3.00 more than steve's lunch. How much was steve's lunch?
How does the rhetoric of this passage best support the tone? I could not escape the glow of the cat's eyes. The glow that pierced through the darkness and the w
Fiona has 212 stickers to put in her sticker book. Each page holds 18 stickers. How many pages does Fiona need for all of her stickers?
Solve the quadratic equation by the square root property. (2x + 5)2 = 49
I WILL MAKE YOU THE BRAINLIEST EASY QUESTION 11/16, 9/16, 7/16, 5/16, 5/16, 3/16, 3/16 and 1/16
Mr. Osmond bought a computer that cost $2,500. How much did he pay for the computer if the sales tax rate was 7%?
I WILL MAKE YOU THE BRAINLIEST EASY QUESTION
Fermentation is _____________. It uses _________ and releases CO2 and ____________ if it is yeast or ___________ if it is a muscle. Fill in the blanks in the or