Seudónimo Seudónimo
  • 13-02-2020
  • Mathematics
contestada

Help me please.....................

Help me please class=

Respuesta :

marijkey505
marijkey505 marijkey505
  • 13-02-2020

Answer:

$4.80

Step-by-step explanation:

This is because when you take 21.60/90 = .24 (which is the money per unit) and then multiply that by 20 (for the 20 inches of rope) you get $4.80.

Answer Link

Otras preguntas

Ackert Company's last dividend was $4.00. The dividend growth rate is expected to be constant at 1.5% for 2 years, after which dividends are expected to grow at
What were the economic policies of alauddin that can stand even true today to help the poor
Rosa drew a flow chart of the carbon cycle. The carbon cycle with 4 boxes connected by arrows. Box 1: carbon dioxide in the atmosphere. Box 2: X. Box 3: consum
(6x+7) - (9x-5) HELP​
Change the length of one or two segments in Part II to form each kind of triangle. Question is above. Answer Part III.
Drew is a salesperson who is almost always successful during the initial sales dialogue. prospects usually respond to all of the questions that drew asks, but h
In 1995, the moose population in a park was measured to be 6900. By 1997, the population was measured again to be 8700. If the population continues to change li
How many genders are there
How do you solve -2(x+1)-
12v+7=3 what is the answer to this question I’m really stuck and need a lot of help