myarivadeneyra myarivadeneyra
  • 13-02-2020
  • Mathematics
contestada

Emily can buy daffodil bulbs in packages of 3 for $7.38 or in packages of 2 for $5.46. How much money does she save by buying 18 bulbs at the better price?

Respuesta :

adie2004 adie2004
  • 13-02-2020

she would save 1.14$ by buying 18 bulbs at the better price

Answer Link

Otras preguntas

If there is an increase in demand for a product, and that is the only thing that changes, what will that do to the price of the product?
date of battle of Yorktown
Can I know what is a consonant blend?? Pleasssssss
Why did students gather in Tiananmen Square on June 4 1989
What is a religious artwork of Christ, the virgin Mary, or a saint that was used for honoring that figure called? A. Apse B. Relief C. Icon D. Basilica
(6.022*10^23)*2.58= what’s the answer
what does y-(-3)×2-3 come out to ?
What is the plural of drive-in? Use a dictionary if necessary.
The real-life setting and surrounding circumstances of a story is called
Which of the following are geochemical cycles important for recycling and balancing earth materials? 1) carbon and nitrogen cycles 2) hydrologic and rock cycle