rabia1983 rabia1983
  • 12-02-2020
  • Mathematics
contestada

You have $3.25 to buy bananas. Each banana costs $0.35. How many bananas can you buy?

Respuesta :

johnsmi21
johnsmi21 johnsmi21
  • 12-02-2020

you can approximately buy 9 bananas

Answer Link

Otras preguntas

Which statement best explains how classical civilizations developed out of the first agricultural societies? A. The improvements in productivity in early agric
what did the colonies of the american south want to copy for their way of life
Which historical text typically provides varying viewpoints about a given topic?
2 Help3x² +8x+ 5-14Which constant would you add to the RIGHT side of thequadratic equation in order to solve by completing thesquare? Remember, this is a two-st
Which of the regulations is not designed to protect the environment
If s(x) = 2 – x^2 and t(x) = 3x, which value is equivalent to (s•t)(-7)?
Page 13 of 25 (1 Point) Choose the best Spanish word to complete the sentence. Esteban y Felipe __________ Biología. estudiamos estudian estudio estudiar
True or false? In a mapping diagram, a relation that is a function can have two arrows coming from the same input value.
What makes and acid an acid?
The topics covered by the study of thermodynamics include a. energy changes during heating. b. energy changes during chemical reactions. c. color changes during