jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

25/4 ft2 ? What does that mean
Use synthetic division to show that x=4 is a zero of the polynomial f(x)=x³-6x²+18x-40, then find all other zeros.
A 4.0-kg block slides along a frictionless surface with a constant speed of 5.0 m/s as shown. Two seconds after it begins sliding, a horizontal, time-dependent
How can we figure out of our model works for all other nonhuman population?
The length of a rectangle is longer than its width. If the perimeter of the rectangle is 28in, find its area.
What would be a useful form of 1 to multiply by to take care of the square root in the denominator of this fraction?
Evaluate 7m+2n-8p/n m= -4 n=2 p=1.5
Reflect on how the transmission of the Sun’s rays to Earth’s surface is affected by the more atmosphere the Sun’s rays must pass through.
The pulse is controlled by the heart which is controlled by the​
The enormous compilation of Jewish law code has interpreted by the rabbis, tremendous influence in medieval and modern judiasim is called______