Kamalmann743
Kamalmann743 Kamalmann743
  • 02-02-2020
  • Mathematics
contestada

I’m stuck on this question please help

Im stuck on this question please help class=

Respuesta :

pres04rainn
pres04rainn pres04rainn
  • 02-02-2020
Take the price of pears (£1.30 per kilogram) and multiply it by the amount of pears (7kg). You get 9.1 so now you take the total amount spent (£12.70) and subtract the 9.1 and you get 3.6 now that is the amount you spent on the apples. So take 3.6 and divide it by the amount of apples you got (2kg) you will get 1.8 and that is your overall answer.
Answer Link

Otras preguntas

At the grand opening of a new store, every 9th customer will receive a balloon and every 12th customer will receive a $10 gift certificate. Which customer will
Translate in Spanish using Reflexive verbs What is your mothers name?
x^2 - 10x +18 (x-a)^2+b
Simplify the expression. 2(34x ) + 5(92x ) + 81x
Sylvester spends a total of $1725 for Common and preferred shares. He has purchased $975 worth of preferred.
Write a paragraph analyzing how television and other media created a mass national culture in the United States. Consider the effects of media on regional and e
1/2(n+2)+4=3n-5 need help​
Pleaseeeeeeeee help meeeeEEEEEEEE IM HAVING A BREAKDOWN JUST PLEAAE HELPPPP
Can somebody help me?
Two automobiles, each of mass 1000 kg, are moving at the same speed, 20 m/s, when they collide and stick together. In what direction and at what speed does the