xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

an ice Cream truck driver determined he made 3.78 after selling 3 ice CREAM bars (using the equation y=kx) how much would earn if he sold 6 bars

Respuesta :

aliannacosta05
aliannacosta05 aliannacosta05
  • 01-02-2020
$3.78/3 bars = $1.26 per bar. $1.26 times 6 bars equals $7.56
Answer Link

Otras preguntas

why is the U.S. Secretary of State important?
Which two sections of the poem express the view that life is too short and should be enjoyed while you can? Loveliest of Trees by A. E. Housman Loveliest of tre
22. The length of a rectangle is 5 inches longer than the width. The perimeter of the rectangle is 40 inches. What is the width of the rectangle, in inches? F.
What happens during the production stage
Please select the word from the list that best fits the definition Capacitacion
How are viruses different from bacteria
which has the greater volume of a prism with a length of 5 in a waste of 4 inches and a height of 10 in or a prism with a length of 10 inches and a wife of 5 in
Find the products in simplest form. 8/21 x 5/16 =
Question 7 of 10 2 Points Why did Soviets follow Stalin so eagerly despite his atrocities? O A. Because citizens suffered greatly under Lenin and now they were
Can someone please help me with this ASAP.