xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

ratio of adults to students is 1:10. last yr there 477 more students than adults at prom. if school is expecting the same attendance this year, how many adults
Solve. If a=5 , b=6, and c=7 . then a+b+(c)(1/c) =
Given f(x)=x^3+2x^2 and g(x)=3x^2-1,find the following and state their domains. a)f+g b)f-g c)fg d)f/g
what is the rate and ratio of 420 miles in 7 hours
Traditional nineteenth-century education is usually associated with the image of a stern teacher standing in front of a blackboard in a one-room schoolhouse, te
what are the different ways in which power sharing among different communities is organised today
how do you convert 32ft/sec to meters/min?
Why does convection occur only in fluids?
how would I explain how to write 423, 090, 709, 000
i dont know how to round to the nearest percent