kathrynmeloncon64 kathrynmeloncon64
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

You are making a fleece blanket. You buy 2.5 yards of fleece for $19.95.

How much does the fleece cost per yard?

Respuesta :

jasminnarine14 jasminnarine14
  • 14-01-2020

Answer:$7.98

Step-by-step explanation:

$19.95 divided by 2.5 yards

19.98/2.5 =7.98

Answer Link

Otras preguntas

brainlist if you helped
Most therapists today identify their approach or orientation as:
which command should be used on a cisco router or switch to allow log messages to be displayed on remotely connected sessions using telnet or ssh?
Suppose the force actice on a column that helps to support a building is normally distributed random variable X with mean value 1.5 kips and standard deviation
a whole circle is 100 of a circle what percent of a circle is 1/7 of a circle
CAN SOMEONE PLEASE HELP I AM ON THE LAST QUESTION
For deep processing to occur, it is better to study in __________ session(s) than in __________ session(s). A. Several short. . . One long B. Two long. . . One
Find the missing values in the ratio table. Then write the equivalent ratios. Chickens 8 24 Eggs 6 12 The equivalent ratios are 8:6, : 12. 24 : Previous
Quinn is a friend and HR rep who comes to your staff meeting to explain the healthcare package to your team. After Quinn's delivery, the team is distraught. Why
WHat is 5/24 times8/15 simplified