arianaarriaza10 arianaarriaza10
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

One jar of crushed ginger cost $2.how many jars can u buy with $4?

Respuesta :

mytinytot1990
mytinytot1990 mytinytot1990
  • 14-01-2020

Answer:

2

Step-by-step explanation:

4 ÷ 2 = 2

You can buy 2 jars.

hope this helps you out : )

Answer Link

Otras preguntas

How much work does a person do in pushing a box with a force of 10 N over a distance of 4.0 m in the direction of the force?
what type of reaction produces a metal from its metal oxide
How many quarts in 24 pints?
how do I figure out what 5550/1000
a swimming pool is 20 meters long and 12 meters wide the bottom of the pool is slanted so that the water depth is 1.3 at the shallow end and 4 meters deep at th
What is NAFTA? What countries are involved?
Can anyone help me with turning fractions into decimals 2 1/2
A punch  recipe calls for 3 pints of orange juice does the recipe How many ounces oof oranges juice does it requirew
How Do Clownfish Catch Their Food?
A basketball has been left out in the cold. The next day you find that it has become soft. What do you do to get it back to shape and why?a) Leave it alone to w