jaymalwake jaymalwake
  • 11-12-2019
  • Mathematics
contestada

Your mom spent $15.50 for 3 pounds of apples and 4 pounds of oranges your aunt spent $18.50 for 5 pounds of apples and 3 pounds of oranges how much did each pound of apples and oranges cost respectively

Respuesta :

marybradford80 marybradford80
  • 11-12-2019

Answer:

$2.26 each pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

NEED HELPPP What would James Henry Hammond say about whether or not slavery should end?
Synthesizing How did President Roosevelt assist Britain while maintaining U.S. neutrality?
Convert: : 23.7 cm = mm
if the given value of the variable is the solution of the equation write yes or no 106 - 8h = 34 , when h =9
What is the advantage?
Question 5 (1 point) Which statement about segregation in Arkansas following Reconstruction is true? The United States Supreme Court supported segregation. O Go
36abc + 54ad = ? im struggling with math
Which two methods of characterization does the author use to help the reader get to know Dan Marvin? actions appearance thoughts feelings dialogue
Why does Orwell use so much irony in Animal Farm?
differential equations question