moganlerriman7663 moganlerriman7663
  • 04-12-2019
  • Mathematics
contestada

Carson bought two loaves of bread and one dozen eggs at the grocery store yesterday he paid a total of $6.09.If one dozen of eggs cost $1.79,how much is a loaf of bread?

Respuesta :

nevaehcollings
nevaehcollings nevaehcollings
  • 04-12-2019

Answer: $4.30

Step-by-step explanation: if you take 6.09 and subtract 1.79 you will get $4.30

Answer Link
cupcake14362
cupcake14362 cupcake14362
  • 04-12-2019
$4.30

Explanation: subtract $1.79 from $6.09
Answer Link

Otras preguntas

jose drives 65 miles per hour when he travels.sherry drive 450 miles in 9 hours. which driver has a faster rate of change
Kendra wants to print worksheets 1 and 3 what should she do while choosing worksheets to print
A person needs about 2.5 quarts of water each day to survive. For how many days could a person survive on 40 quarts of water?
create a 200 word letter to a parent discussing details to a future trip you will be taking must include les dates pour le voyage l'itinéraire le temps pendant
which statement best describes the componenets if nucleic acids
what was the ratio im the formula for the iron (ll) oxide
The stradivari family is famous for crafting
Match each vocabulary word to the correct definition. 1. Manor 2. Feudalism 3. Serfs 4. Feudal contract 5. Fiefs 6. Vassals a. peasants who worked
What is the difference between an organisms habitat and its niche?
Brittany is making hair bows to sell at a craft show. Each hair bow requires 34 yard of ribbon. Brittany plans to make 50 bows. How many yards of ribbon does