iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Title: The History of the American Automobile I. Introduction A. Americans originally resisted the automobile II. Body A. American car ownershi
the deep smooth areas of the ocean floor are known as
Sumi has the same coins in each of her two pockets. Altogether she has 8 coins that total 00.60. What coins are in each of her pockets?
A Geiger counter is like an electroscope that discharges whenever ions formed by a radioactive particle produce a conducting path. A typical Geiger counter cons
Managers at a company rate employee's on performance and attitude and find that an employee's attitude depends on their performance. They find a linear relation
Which intervention is most appropriate for the treatment of a patient in asystole?
Skills that the child can accomplish with assistance but can't yet perform independently are part of
Write a proportion to find how many points xx a student needs to score on a test worth 80 points to get a test score of 80%.
BRAINLIESTTT ASAP!!!!
Which type of joint is found between the lower jaw and the skull