angelmalcolm1226 angelmalcolm1226
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

If pizza cost 1.50 how many do you need to sell to make 120$

Respuesta :

ewalloga ewalloga
  • 03-12-2019

Answer:

the answer is 80 pizza pies.

Answer Link

Otras preguntas

ANSWER QUICKLY PLEASEEE Which statement is a myth about nutrition products? It is important to check the ingredients of any diet supplement. Without taking supp
giving brainliest Who were the Anasazi? A) A group of people living near the Pacific Coast B) An ancient cliff-dwelling tribe from the Southwestern United State
decide whether the rates are equivalent.24 laps/6 minutes72 laps/18 minutes
Match the sequence (term) with the correct type of sequence (definition). (4 points) 1. 15, 20, 25, 30, ... 2. 30, 27, 24, 21, ... a. Arithmetic, common diff
The weather in a location is related to a Air temperature b Precipitation c Wind speed and direction d All of the above
You and your friend are in a canoe race. Your friend is a half mile in front of you and paddling 3 miles per hour. You are paddling 3.4 miles per hour. You are
Amebas are single-celled organisms that need to obtain food in order to
The question is in the picture can you help me solve it
How does the graph of g(x)=4⌊x⌋ differ from the graph of f(x)=⌊x⌋?
what color of visable light has a longer wavelenth than yellow