alvadb2043 alvadb2043
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

Gabby purchased 4 bunches of cilantro for $11. If she needed to purchase 3 more bunches, how much would she spend in total?

Respuesta :

davidduarte1342 davidduarte1342
  • 02-12-2019

Answer:

$19.25

Step-by-step explanation:

11/4=2.75

2.75*7 =19.25

Answer Link

Otras preguntas

use words to write 5280
Blocks are sold in boxes in bags or as single blocks. Each box has 10 bags in it. Each bag has 10 blocks in it. Tara needs 216 blocks,
Since moment of inertia is a scalar quantity, a compound object made up of several objects joined together has a moment of inertia which is the scalar sum of th
what civilization is considered the mother culture of pre-hispanic Mexico
Which of Georgia's physical features can be classified as a wetland and, as such, has been designated a National Wildlife Refuge and a National Wilderness Area?
Why was Henry Hudson exploring the Arctic Ocean
Provide an example of a scientific model and describe why/how the model is used.
A student proposes this hypothesis in class: "If I make the angle of a ramp steeper, then a ball rolling down the ramp will be going faster when it hits the gro
what prevents cells from growing very large?
Simplify -3p3 5p (-2p2) (-4) - 12p 5 - (-8p3).