becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

Country that colonized Mexico & southwest US
25. to conserve water, an animals kidneys can pump ions across cell membranes, allowing water to move by________?
How did the Declaration of Sentiments help the women’s movement?
Estimate the sum. 6 13/28+ 8 3/32
Based on your knowledge of word parts, which word best completes this sentence? Stephen's excellent performance in his French classes _____ him to try speaking
which of the following is a good description of wellness
Tosha is making muffins for breakfast. The recipe calls for 2 1/8 cups of white flour and 1 3/4 cups of wheat flour. What is the total amount of flour in the mu
Which answer best explains how slavery was an issue in relation to the Mexican-American War? a The spread in slave trading to Asia caused disagreements amongst
Where do prefixes occur in a word? after a word * at the beginning of a word in the middle of a word at the end of a word
What can be inferred after performing the experiments in the Atomic Theory lab