aghghh5112 aghghh5112
  • 13-11-2019
  • Mathematics
contestada

All-purpose flour costs $0.53/lb.

How much would 4.5 lb of flour cost?

A) $1.09

B) $1.50

C) $2.38

D) $2.39

Respuesta :

ilovezaynlolozgsj1
ilovezaynlolozgsj1 ilovezaynlolozgsj1
  • 13-11-2019
C) $2.39

.53 x 4.5 = 2.385
Answer Link

Otras preguntas

La varilla liviana de la figura 5.12
-O escultor romano foi sobretudo um retratista, seja em forma de busto, estátua e ou estátua equestre.Caracterize cada uma das formas ,dando exemplos concretos
Question In picture
C14 is another radioactive substance with a half-life of 5730 years. If a mammoth died with 2000 grams of C14 and then its fossilized bones were found to have j
1. define mixtures with examples. 2. mentions the types of mixtures, define them and give 2 examples for each (Include colloids and suspensions too).
(04.02 MC) The two-way frequency table contains data about how students access courses. Traditional Online Row totals Computer 28 62 90 Mobile device 46 64 110
Circle the correct response in the paragraph below. There are 3 broad classifications of neurons. (Afferent/Efferent/ Integration) neurons are found in the PN
please help i’m stuck on this question
I don't know how to answer this questions please help me​
The formation of simple to complex organic molecules leading to emergence of life on the earth occurred in the reducing atmosphere of primitive earth. Such phen