tonymartinez5687
tonymartinez5687 tonymartinez5687
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

a Grocer mixed nuts worth $4per kilogram with raisins worth $3.25 per kilogram to make 15 kg of a mixture worth $3.60 per kilogram how many kilograms of nuts were used

Respuesta :

BILLYPANDAMAN
BILLYPANDAMAN BILLYPANDAMAN
  • 05-11-2019

Answer: 23 kg of nits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

12 12 Distinguish between the terms life expectancy and life span. Explain why one of these has changed significantly over the past century and the other has no
Delmy is writing an essay about the history of education in the United States. She has a list of sources to utilize: www.blogger.education.com www.educationfact
PLEASE HELP NEED TO PASS
Find the area of the shapes below. Make sure to label your answers with units.
Like the Nile River, the Indus River attracted people to live in its valley because the river flooded and made the land fertile. This led to what kind of develo
How can you tell if a substance is an acid or base?
A sealed container of N2 gas has a pressure of 836 kPa at 54.7 ∘ C. After it is left out in the sun the pressure increases by 79.9 kPa. What is the new temperat
What events show that Napoleon was intent on occupying European lands outside of France's borders?
HELPPPP WITH MATHH HOMEWORKK PLSSS
Which individual is a producer? a host who seats customers in a busy restaurant O a mother who demands quality produce for her family O a farmer who grows only