mayaisnotsmart mayaisnotsmart
  • 15-10-2019
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate to the nearest cent per ounce. Compare.
7. a. A 24-ounce box of comfiakes costs $4.59

Respuesta :

kaitlynnncookies kaitlynnncookies
  • 15-10-2019

Answer:0.19

Step-by-step explanation: take 4.59 and put it inside the division and Put 24 on the outside to get 0.19125 and usually you round it to get .19

Answer Link

Otras preguntas

You work in a youth homeless shelter and a lot of the youth have been getting into trouble lately for not obeying rules about the kitchen, sneaking snacks outsi
A stick is 20cm long.A student makes 5% error in measuring the stick.find two possible values for the student's measurement​
Do not use decimals in your answer​
||BRAINLIEST 20 POINTS!|| Write an addition problem that has a sum of -2 4/5 and the two addends have different signs.
1.a. Write three key organs that are involved in effective listening. 5 marks. b. Explain the following forms of non-listening: 10 marks each
match each description to the trait it relates to.​
Why math even exist people could just like wing it for everything
1. If Lita _____ caught by quarantine officers, she can’t go home until they release her. a. gets b. got c. will get 2. I’ll send the report to my supervisor as
11. f(1) = 30, f(n) =2 fn-1) - 50 find the 10th term of the sequence ​
Can someone help me with this? I'm confused