taylorfreeman32 taylorfreeman32
  • 14-10-2019
  • Mathematics
contestada

Six Flags is offering a package deal of 5 entrance passes for $130. If 1 entrance pass normally costs $30. how much will you save by taking advantage of this movie bargain?

Respuesta :

bonnieblue327
bonnieblue327 bonnieblue327
  • 09-03-2021

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What does imagery mean
How did New England's physical geography help the growth of industries?
At a store , 24 bottles of water and 6 bags of chips costs $23.40. Five bottles of water and two bags of chips cost $6.60. What is the cost of a single bottle o
What is the slope of (2,3) , (6,7)
At a store , 24 bottles of water and 6 bags of chips costs $23.40. Five bottles of water and two bags of chips cost $6.60. What is the cost of a single bottle o
How do you say I was born in the Philippines in Spanish
What does imagery mean
There is a turtle race. The race will last 2 minutes. I have to find the distance from the start each turtle will be at the end of the race. Speed (in inches pe
the perimeter of a square is 4 times as great as the length of any of its sides. Determine whether the perimeter of the square is proportional to the side lengt
My daughter needs a synonym for tired and all the word she has is problem , story and banquet