8932992 8932992
  • 12-10-2019
  • Mathematics
contestada

Can i have some help?

Can i have some help class=

Respuesta :

justintylerla
justintylerla justintylerla
  • 12-10-2019

Answer:

Produce per pound costs less than meat per pound because the (need options) of the graph for meat is (steeper?) than that of the graph for produce.

The steepness of the graph the unit rate in pounds.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

√8 as an irrational number rounded to nearest hundredth​
Doris is paid a commission of 1.45% on all monthly sales above $80,000. Her sales for November were $382,000. What commission did she earn for the month?
For f(x) =2x+1 and g(x)=- squt -7 find (g/f)(x)
Sheri bought flowers for centerpieces for a party. Which estimation strategies could she use to find the gratuity for the florist quickly? Round the cost to $90
If an object is traveling 30 m/s for 5 seconds, how far has the object traveled?
4x+7=2x+5 solve for x
The measure of one angle of a right triangle is 50 more than the measure of the smallest angle. Find the measures of all three angles. Enter the angles from sma
Corey works for a landscaping company. On Tuesday, he fertilized 3 lawns. He used 2 1/3 bags of fertilizer on each lawn. How much fertilizer did Corey use?
Which of the following did the Europeans discover for the first time upon reaching the Americas? Sugar, pigs, chocolate.
Mike Derr and Mark Finger form a partnership by combining assets of their separate businesses. The following balance sheet information is provided by Derr from