mom818 mom818
  • 03-10-2019
  • Mathematics
contestada

Steven buys 2.2 pounds of trail mix and twice as many pounds of mixed nuts. What is the total cost

Trail mix- $3.50

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-10-2019

Answer:

The cost of the trail mix is $7.70. If you didn't get a value for the cost of the nust, the answer is $(7.70+ 4.4x)

Answer Link

Otras preguntas

Is the following shape a rectangle? How do you know?
Which of the following would most logically symbolize cleanliness? horse sofa throne water
what effects will the small sensor size on some smartphone cameras have on the resulting image? Select all that apply.A) Sharp definition throughout the imageB)
Ross is trying desperately to convince his family that they should get a satellite dish for their new house. Ross' mother is on board, but she says the ultimate
What is the Three things government does which you consider the most important?​
Research the history of Internet in computers​
Some students believe that teachers are full of hot air. if i inhale 2.2 liters of gas at a temperature of 180 c and it heats to a temperature of 380 c in my lu
Need help please answer ASAP!
Surface weather map activity Anyone ever done this I never understood how to map it
For what reasons may you be disqualified for office in NC?