TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

While organizing the magazines at the doctor's office, Camille put 12 magazines in the first pile, 15 magazines in the second pile, 18 magazines in the third pi
What is the surface area of this rectangular pyramid?
Find two numbers nearest to 8888888 which are exactly divisible by 2915 explain step by step​
2x2 The value of the expression + x(100 - 15x) when x = 5 is X
what happened when potassium chloride is added to silver nitrate solutions . there no reaction B two soluble salts are formed C two insoluble salts are formed D
pls help! I need the answer quickly! thank you!
Express each of the following decimals as a percentage 0.07 solution for class 7
How does the coronavirus relate to conservation?
please help giving brainlest and points !! send picture or explain
Choose the word whose stress is placed differently from that of the others. A. repair B. invite C. because D. cooking