RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

which state was the first to abolish slavery
Explain how you would find the base area of a rectangle prism if you know the volume and the height
Explain how the fugitive slave act caused controversy between the north and the south?
The main difference between a taproot system and a fibrous root system is that a. taproots can store a lot of food, while fibrous roots do not. b. taproots absorb
What is on reason why the Hebrews left Egypt?
Which expression is equivalent to (x²+3x-4)(x-5)1) x³+8x²-19x+202) x³-2x²-19x+203) x³-2x²-11x+204) x³-8x²-11x+20
How many moles of NO3 are there in 6.2g?
What are 2 ways that being near rivers helped civilizations to survive?
which state was the first to abolish slavery
Find the percent of decrease. 1800 to 1200