Seudónimo Seudónimo
  • 02-09-2019
  • Mathematics
contestada

Please answer this correctly

Please answer this correctly class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-09-2019

We have to multiply the unit cost by the number of items bought to find out the total cost. For the baseball coach, we have

[tex]2\cdot 6 = 12[/tex]

For the basketball coach, we have

[tex]9\cdot 14 = 126[/tex]

So, the difference is

[tex]126-12 = 114[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Can someone plz help me with this
The genus Cnemidophorus is a large group of whiptail lizards that are found in both North and South America. These lizards undergo a process in which their unfe
the danes incur grendel's wrath due to their
Can anyone answer musical questions?
1.)Escribe el número setenta y siete en dígitos. 2.)Escribe el número veintiséis en dígitos. 3.)Escribe el número cincuenta y tres en dígitos. 4.)Escribe el núm
PLEASE HELP IM TIMED! A recipe uses 8 3/4 cups of milk for every 3 1/2 cups of oatmeal. How many cups of milk are used for each cup of oatmeal? E
a*w34*E57+123A/D3456
Which of the following statements BEST describes the stork?
-2w plus 3 >_-29 help me please now
write a problem for the equation 4.65=x-2.35. Then solve the equation and write the answer to your problem:)