keveshawatkins
keveshawatkins keveshawatkins
  • 15-08-2019
  • Mathematics
contestada

A ) 4.05 per pound
B) $5.40 per pound
C) $2.70 per pound
D) $1.35 per pound

A 405 per pound B 540 per pound C 270 per pound D 135 per pound class=

Respuesta :

hoangpm04
hoangpm04 hoangpm04
  • 15-08-2019

Answer:

D is the correct answer

Step-by-step explanation:

As you see, the product of peaches 1 and 2 have the different in cost is $1.35 and $2.70. As well as the following product of peaches also have the same increase in money.

So 2.70 - 1.35 = 1.35 so the common increase would be $1.35

Hope this help you :3

Answer Link

Otras preguntas

If 20.0g of MgSO4⋅7H2O is thoroughly heated, what mass of anhydrous magnesium sulfate will remain?
write a paragraph with conquistadors and immunity
describe how 30,434 and 43,403 are alike and how they ate different
What happens when a lamp plugged into an electrical outlet is turned on? A.The form of energy changes and the total energy increases. B.The form of energy ch
Other examples for , accountable, advise , desperately, hesitated, humiliated, inspiration , self - esteem , uncomfortably
List five things in your class room that are matter
How to write 4321 with a commas
What is the best answer for choose ing pounds or pint
what property is (5×7)×4=5×(7×4)
Compare the value of underlined digits. 700 and 70 The value of 7 in ___ is ____ times the value of 7 in ____