jocelyn0 jocelyn0
  • 11-08-2019
  • Mathematics
contestada

Jelly fakes sell for 1.23 for 1/4 pound bag how much for one pound of jelly fakes?

Respuesta :

salatulmaghrib
salatulmaghrib salatulmaghrib
  • 11-08-2019
1.23*4=4.92 for one pound of them
Answer Link
celese98stu
celese98stu celese98stu
  • 11-08-2019

Answer:

$4.92

Step-by-step explanation:

If its $1.23 for 1/4 of a pound you have to multiply 1.23 by 4.

1.23*4=4.92

total: $4.92

Answer Link

Otras preguntas

calculate the period of a wave whose frequency is 5 Hertz and whose wavelength is one centimeter give your answer in a decimal form
# 27 a rectangular piece of cloth had an area of 1/12 square yard
I really need help on this question anyone
Some constellations, such as Ursa Minor, are visible in the sky year-round; other constellations appear for only part of the year. Explain why this happens.
Discuss the components of the Healthy and Beauty spas’ business environment and explain how each of the environmental variables impacted on Jabualni’s business.
A rectangular garden is 6 feet long and 4 feet wide. A second rectangular garden has dimensions that are double the dimensions of the first garden. What is the
Prior to becoming the President of Russia in 1991, Yeltsin served as... A.) Communist Party Leader B.) The mayor of Moscow C.) Czar D.) Delegate to the Unite
7 1/2 times 0.50 PLZZZZZ help
What dynamic would best describe the genre of rock and roll?
the build up of armed forces in europe during the late 1800s is exaple of ...