jadelouis16 jadelouis16
  • 01-05-2019
  • Business
contestada

What are the two ways in which an investor can make money owning a rental property

Respuesta :

pankeymakenna pankeymakenna
  • 01-05-2019

Answer: Over charging them for rent

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In "Indians Are a People, Not Mascots," the government's first target in educating Indian children was their O hair. O clothing styles. O customs. O language
compare and contrast compare and contrast the voyage of the Perseverance and the journey of the Diné? in one paragraph
SOMEONE PLEASE HELPPP PLEASE ASPAAP
Plsss helppp will give brainliest!! :)
A 2-pound bag of pears costs $4.16. What is the price per ounce?
1. Determine whether the function f(x)= x³ from i to i is one to one. Explain. 2. Is the function f (x)= 3x+ 4 from the set of integers to integers one to one?
Do you it is for social studies
State the relative position for the sun and earth during the lunar eclipse (ASAP)
In a charity triathlon, Mark ran half the distance and swam a quarter of the distance. When he took a quick break to get a drink of Gatorade, he was just starti
six quarts of paint is equally shared among 9 artists. how many quarts of paint does each artist get?