emilyC020406
emilyC020406 emilyC020406
  • 04-04-2019
  • Mathematics
contestada

Please help me! for 10 points!

Please help me for 10 points class=

Respuesta :

MrGumby
MrGumby MrGumby
  • 04-04-2019

Answer:

The correct answer is D) 2.19(4.5 + 3.25)

Step-by-step explanation:

This is because we would need to add the two weights together.

(4.5 + 3.25)

Then we need to multiply by the cost per pound.

2.19(4.5 + 3.25)

Answer Link
GamerGirl189567 GamerGirl189567
  • 04-04-2019

2.19(4.5+3.25)

The sum of 4.5 +3.25 will show how many pounds of berries she is purchasing, and •2.19 represents how much the berries cost.

Answer Link

Otras preguntas

F $1 \le a \le 10$ and $1 \le b \le 36$, for how many ordered pairs of integers $(a, b)$ is $\sqrt{a + \sqrt{b}}$ an integer?
The diagram represents three statements: p,q, and r. For what value is (p V q) ^ r true?a- 15b- 22c- 20 d- 22
How would you do this question without a calculator?
Darren has a wooden board that is 3/5 of a meter long. He cuts the board into 3 equal parts. How long is each section of board?
according To Riis, How did the Rise of civilization lead to slums?
what is the solubility of Na2HAsO4 at 60 degrees C
In china, the eldest son and his wife are expected to live with his parents and obey their authority. china is an example of a __________ society.
What of the following describes dramatic irony? A. Something happens that contradicts the reader’s expectation. B. An author or character says one thing but
f(x)=4x-12 inverse of given function
What is a series of rough sketches that plan the action for an animated feature?