SUUUn000 SUUUn000
  • 04-04-2019
  • Mathematics
contestada

At a local grocery store, a 16-ounce bottle of apple juice costs $3.20. What is the cost what is the cost of apple juice per ounce

Respuesta :

jackson8443sps81org
jackson8443sps81org jackson8443sps81org
  • 04-04-2019

[tex]5 \: ounce \: [/tex]

Answer Link

Otras preguntas

A city doubles its size every 56 years. If the population is currently 60,000, what will the population be in 112 years?
The primary difference between a scientific theory and a hypothesis is that a theory is: A prediction of an experimental outcome Not yet tested Well tested Not
Find the square meters
. . . law and order exist for the purpose of establishing justice and that when they fail in this purpose they become the dangerously structured dams that block
a store increased its prices on computers by 12%. If p represents the regular price of computers, what expression could be used to find the new prices of comput
33/25 as a percentage
Please help me out! :)
Restate “How do the author’s differ in there approach to the topic of national park attendance? USE DIFFERENT WORDS IF U CAN THX :)
What does the tomb look like in Romeo and Juliet
Please help need answer