subject15 subject15
  • 14-03-2019
  • Mathematics
contestada

which is the better buy on cheese 12 slices for $1.80. 24 slices for $3.36​

Respuesta :

xearmeiloreisla xearmeiloreisla
  • 14-03-2019

Answer: it is better to buy the 24 slices

Step-by-step explanation: divide the price by the slices to get the price per slice. the 24 slices are 0.14 cents per slice

Answer Link
anonymous6969 anonymous6969
  • 14-03-2019

It is best to buy 24 slices .

Answer Link

Otras preguntas

What is the main idea the Soviet diplomat is presenting in this passage?The United States is planning to start a war with the Soviets.The military power of the
What is 3’ AGC GAT AAG 5’ as mRNA
Which decimal is equivalent to 29/11
hat someone thinks or believes about something is called a/an A. preview. B. fact. C. solution. D. opinion.
How many degrees are there in each exterior angle of an equilateral triangle? A. 60° B. 120° C. 90° D. 30°
Electrophoresis is a genetic engineering technique that can be used to separate segments of...
if f(x)=4x and g(x)=5x+1, then what is the rule for f(2g(x))? what is the rule for g(f(x)+1)?
What i did wrong in this?Trigonometry :(it saysfins the exact values of the six trigonometric functions for the given angles by following the steps below.
how to find variables x- and y-
Peter dog was asleep 2/3 of the day how many hours was it awake