bellyboo6205 bellyboo6205
  • 12-03-2019
  • Mathematics
contestada

At a store, Susan selected a pumpkin that weighed 35.2 ounces. • Pumpkins cost $1.80 per pound. • There are 16 ounces in 1 pound.

Respuesta :

crystalclear99 crystalclear99
  • 12-03-2019

The pumpkin cost $3.96

Answer Link

Otras preguntas

What is the cause of the large amount of energy produced in a nuclear fission reaction?
help me please points and crown
What are products in a chemical reaction?
in a Pythagorean theorem, how would you reverse the radical form if your trying to find a side of the right trianle
What might happen if the human body did not have specialized cells, tissues, organs, and organ systems to maintain homeostasis?
) The integumentary system includes diseases of the ________.
In an individual that is heterozygous for a particular trait, the recessive allele is not expressed.
What qualifications are needed to be president?
What did the Copernican revolution demonstrate
the dashed line on each grid represents y=x. on which grid is y=4x - 2 apparently represented as well?